Nowoczesny salon? – Już dziś możesz go mieć!

Obecnie przyjęło się, że salon powinien być przestronny i jasny. Charakterystyczny jest także minimalizm i absolutna prostota. W tego typu wnętrzach najlepiej spisują się odcienie beżu, szarości i bieli.

Nowoczesny Salon
Nowoczesny Salon

Biel optycznie powiększa wnętrze i dodaje blasku, jasności. Dodatki w tym wypadku powinny być w kontrastowych kolorach, by nadać pomieszczeniu odpowiedniego wyrazu. Najlepiej nadają się do tego czerń, brąz. Pastelowe kolory wprowadzą życie i wnętrze przez to nabierze pozytywnego nastroju.

Ważne jest, by dobierać meble proste, lekkie, jednobarwne, bez wzorów bazujących na kształtach geometrycznych. Z reguły wykonane są z drewna, stali nierdzewnej, chromu lub szkła. Meble i dodatki zazwyczaj ogranicza się do minimum. Nowoczesny salon bowiem nie może być zagracony. Mimo często małego metrażu, przez zastosowanie tego typu zabiegów salon wydaje się bardziej przestronny, większy. W aranżacji nowoczesnego wnętrza obowiązuje zasada: „Im mniej mebli, kolorów i dekoracji – tym lepiej”

Dodatkami najczęściej są narzuty, zasłony, powleczenia na poduszki. Warto wiedzieć, że w tego typu wnętrzach zazwyczaj tkaniny pozbawione są deseni, raczej naszą uwagę przyciąga faktura i kolor. Bardzo ważne jest to, że w salonie każdy przedmiot ma swoje ściśle określone miejsce.

Istotnym elementem wnętrza jest także oświetlenie Na rynku dostępne jest wiele rodzajów lamp: sufitowe, ścienne, światła punktowe czy też taśmy ledowe. Od nas zależy jakie światło będzie najbardziej trafne dla naszego wnętrza.

Jak widać nowoczesny salon może być dostępny dla każdego. Wystarczy inwencja twórcza i chęci, a możemy uzyskać niesamowity efekt.